Niania Prudnik, koszt opiekunki do dzieci i najlepsze oferty

Prudnik – szukasz opiekunki do dziecka? Poszukujesz kogoś odpowiedzialnego i godnego zaufania, ale nie wiesz, gdzie zwrócić się po wskazówki? Dzięki nam możesz znaleźć nie tylko zaufaną nianię, ale również poznasz aktualne oferty i ceny za etat. Prudnik wiąże się z nieco innymi cenami niż pozostałe miasta, warto być tego świadomym. Jeżeli szukasz pracy jako niania, ten artykuł również jest dla Ciebie!

Opiekunka do dziecka, Prudnik

Prudnik to duże miasto, dlatego ogłoszenia dla opiekunek najlepiej jest wystawiać z określeniem dzielnicy, w jakiej miałaby pracować niania. Opiekunka do dziecka może dojeżdżać do domu na konkretne godziny, by odprowadzać i odbierać malucha z przedszkola lub żłobka, cały tydzień, lub w określone dni. Takie oferty są najczęstsze, chociaż zdarzają się również oferty proponujące zakwaterowanie. Ten typ w Polsce jest mniej popularny, bardziej typowy w opiece nad osobami starszymi, niż dziećmi.

Stale pojawiające się nowe oferty pracy w mieście Prudnik, są zwykle na pół etatu lub dorywczo. Proponowana przez rodziców stawka wynosi przeciętnie od 20 do 30 zł za godzinę pracy. Oferty na pełny etat proponowane są w przypadku małych dzieci, na przykład, gdy rodzice nie decydują się oddawać malucha do żłobka. Niania do dziecka, które ma 4 latka lub więcej, najczęściej podejmuje ofertę pracy dorywczo.

Jeśli liczysz na idealną ofertę ze strony niani, z pewnością pomoże Ci reklama. Możesz wywiesić darmowe ogłoszenie na wielu stronach internetowych, a z pewnością wkrótce ktoś odpowie na Twoje ogłoszenie. Reklama nie jest obca również opiekunkom, które chętnie udostępniają swoje referencje i zakładają profile mówiące o doświadczeniu i wykształceniu. Dzięki temu masz dokładnie przedstawioną ofertę każdej osoby oraz preferowane miejsce pracy: może to być cała Prudnik lub konkretna dzielnica.

Praca – niania Prudnik, wymagane kwalifikacje

Masz czas i kwalifikacje, możesz liczyć również na konkretne zarobki. Prudnik ma bardzo zróżnicowane warunki pracy. Najczęściej są to propozycje pracy na pełny etat, a w zakres obowiązków wchodzi także pomoc domowa. Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa wzrosły również wymagania w związku z opieką nad dziećmi. Z tego względu współczesna niania/opiekunka musi mieć wyższe wykształcenie, oczywiście w kierunku pedagogiki. Oczywiście nie oznacza to, że osoby bez wyższego wykształcenia nie znajdą pracy. Prudnik pełna jest ofert od niań, które nie posiadają wyższego wykształcenia, a z powodzeniem pracują jako opiekunki. Z wykształceniem średnim lub podstawowym masz jednak niewielkie szanse na wyższe zarobki w mieście Prudnik. Coraz częściej rodzice wymagają nie tylko pilnowania dziecka przez określoną ilość dni, ale również organizowania mu czasu w sposób kreatywny. Masz większe szanse na znalezienie pracy, jeśli:

 • Deklarujesz możliwość gotowania, robienia zakupów i sprzątania.
 • Potrafisz aktywnie spędzać czas z dzieckiem, co oznacza spacery, zabawy i gry edukacyjne.
 • Masz doświadczenie jako niania/opiekunka więcej niż jednego dziecka.
 • Posiadasz doświadczenie i kwalifikacje do pracy z dziećmi z trudnościami lub niepełnosprawnymi.
 • Masz prawo jazdy kategorii B.
 • Zakres pracy obejmuje każdą dzielnicę w mieście Prudnik.
 • Większą szansę na zatrudnienie mają albo osoby z kwalifikacjami, albo osoby starsze, postrzegane jako bardziej doświadczone.

 

Im więcej zaangażowania i umiejętności wymaga dane stanowisko pracy, niania ma szansę na lepsze zarobki. Takie realia ma nie tylko Prudnik, ale również inne polskie miasta. Warto odbywać kursy przygotowujące do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi lub z trudnościami, ponieważ bardzo często właśnie takie ogłoszenia pojawiają się na rynku ofert pracy. Opiekunka, oprócz zwykłego dbania o dziecko, musi wtedy pomagać maluchom w nauce lub rehabilitacji, co wymaga zaangażowania, ale pozwala również zbudować fantastyczną relację z dzieckiem. Dodatkowo praca sprawia satysfakcję, rozwija i gwarantuje zarobki, które wystarczą na utrzymanie. Ofert pracy na pół etatu również nie brakuje i na pewno jest to praca znacznie lżejsza, niż pełnoetatowa opieka, jednak oferty tego typu stanowią jedynie pracę dorywczą, z której ciężko się utrzymać. Zwłaszcza w tak drogim mieście, jakim jest Prudnik.

Opiekunka, Prudnik: ile kosztuje niania do dziecka?

Przyjrzeliśmy się najnowszym ofertom pracy w zakresie niania/opiekunka i postaraliśmy się porównać obecne ceny w stosunku do minionych lat. Opiekunka ma obecnie szansę na wyższe zarobki, jednak identycznie jak w poprzednich latach, można znaleźć ofertę za bardzo niską stawkę. Natomiast oferty pracy za 10 zł za godzinę już się nie zdarzają, na szczęście.

Prudnik: poszukujące pracy nianie wyceniają swoje usługi w bardzo szerokim przedziale. Kwota za godzinę pracy zaczyna się od 15 zł i sięga do nawet 30 zł na rękę. Zwykle potencjalne nianie są bardzo dyspozycyjne i zgłaszają gotowość pracy zarówno na pełny etat, jak i pół etatu. W praktyce musimy liczyć się z tym, że pensja za godzinę na pewno będzie wyższa, jeśli zdecydujemy się zatrudnić opiekunkę na pół etatu. Opiekunka będzie kosztowała nas mniej, jeśli nie będzie miała wykształcenia kierunkowego. Cena wzrasta również wraz z doświadczeniem w pracy. Prudnik ma bardzo dużo ofert zarówno osób poszukujących niani, jak i opiekunek poszukujących zatrudnienia. Z racji na tak dużą popularność niań na etat, Prudnik posiada różne serwisy internetowe, które ułatwiają znalezienie korzystnej oferty opiekunkom i rodzicom dzieci, którym potrzebna jest niania. Z portali jasno wynika, że niania z kwalifikacjami, na pełny etat lub na pół etatu, będzie sporo kosztowała. Dla przykładu niania pracująca przez 30 godzin w miesiącu, deklaruje stawkę około 40 zł za godzinę, co daje blisko 1200 zł. Gdyby potrzebować opiekunki na pełny etat, chociażby zbliżony do standardowych godzin pracy, niania będzie kosztowała nas blisko 5 tysięcy złotych miesięcznie. Niania/opiekunka ma niższą stawkę, jeśli praca odbywa się w godzinach porannych i popołudniowych.

Praca niania – najlepsze oferty pracy

Opiekunka do dzieci bardzo często jest poszukiwana przez rodziców, którzy ze względu na zobowiązania zawodowe nie mogą poświęcić swoim pociechom wystarczająco dużo czasu. Stąd stale pojawiające się oferty pracy. Prudnik to jedno z miast, które może się pochwalić stale uzupełnianą ofertą. Bardzo dużo ofert można znaleźć w okolicy Prudnik-Śródmieście. Dobry dojazd jest jedną z zalet każdego rodzaju pracy. Oto oferty Prudnik-Śródmieście i nie tylko:

 • Prudnik: Poszukuję opiekunki do 2 latka. Zakres pracy obejmuje spacery i kreatywne spędzanie czasu. Osoba musi być energiczna, z podejściem do dzieci. Praca na weekendy opiewająca na kwotę do 25 zł za godzinę.
 • Prudnik-Targówek: Pomoc domowa i opiekunka. Pełny etat, warunek to wiek powyżej 66 lat. Nasze doświadczenie powinno wynosić ponad dwa lata. Proponowana stawka wynosi 25 zł za godzinę.
 • Prudnik- Ursynów: Praca, niania dla córki. Nasze doświadczenie musi wynosić powyżej 5 lat, a preferowany wiek to powyżej 55 lat. Jedna z bardziej atrakcyjnych ofert pracy, ponieważ stawka to 30 zł za godzinę. Praca dorywcza, kilka dni w tygodniu najczęściej wieczory.
 • Prudnik-Praga: Nie na pełny etat, opieka nad 1,5 roczną dziewczynką. Kilka dni w miesiącu, popołudnia i wieczory. Ofertę mogą rozważyć opiekunki w każdym wieku. Proponowana stawka to 15 zł za godzinę.
 • Prudnik: Opiekunka dla dwóch chłopców. Niewymagane doświadczenie, na ofertę mają szansę więc młodsze osoby. Praca na pełny etat, przez 5 dni w tygodniu. 30 zł za godzinę.
 • Prudnik: Praca, niania na wieczory. Pomoc w opiece nad dwójką maluchów, nie na pełny etat. Stawka 20 zł za godzinę, 5 dni w tygodniu.

 

Jak pokazuje szybki przegląd pracy – Prudnik ma najmniej propozycji na pełny etat. Oferty proponujące wyższe stawki oznaczają pracę o większym zakresie obowiązków. To najczęściej praca z niemowlętami lub niewiele starszymi maluchami, których rodzice nie zdecydowali zapisać do żłobka. Prudnik, ze względu na duże zapotrzebowanie, czasami nie ma miejsc w żłobkach, dlatego rodzice decydują się na ofertę dla niań. Propozycje opieki nad pociechami starszymi, niż 10 lat zdarzają się niezwykle rzadko i mało opiekunek posiada również doświadczenie w tym zakresie.

Wobec wysokich cen za wszelką dodatkową pracę i doświadczenie, nic dziwnego, że Prudnik często decyduje się na tańsze rozwiązanie. Praktyka pokazuje, jak rzeczywiście wygląda praca, niania może mieć świetne kwalifikacje i doświadczenie, ale dopiero podczas pracy mamy szansę zweryfikować ofertę. Warto przykładać się do poszukiwania opiekunki, zwłaszcza jeśli jest to pełny etat. W końcu chodzi o dobro własnego dziecka. Korzystaj z serwisów i dokładnie sprawdzaj referencje opiekunek z miasta Prudnik, a z pewnością wkrótce pojawi się idealna niania dla Twojego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *